Canon EOS 1D Mark II - funkcia

New to the Mark II N are Picture Styles. Nové sa Mark II N je Picture štýly. Okrem hrste prednastavení, môžete ušetriť tri vlastné kombinácie ostrosť, kontrast, sýtosť a farebný tón nastavenia. Rovnako ako všetky modely EOS, Mark II N je kompatibilný s Canon EF-kopci šošoviek (okrem EF-S). Má objektív 1.3X konverzie, alebo plodina faktor, pretože jeho CMOS senzor je menšia ako 35 mm-film ráme. Inými slovami, keď si dal objektív na Mark II, je vám rovnakej oblasti názor, že objektív s 1,3-krát väčší ohnisko by mať na 35mm fotoaparátu. V 1.3X faktorom je príjemný kompromis medzi 1.5x porastov je Nikon D2H a pomerom 1:1 pre Canon EOS-1Ds.Avšak, som zistila, že je to prostě dost rozdiel, ktorý musíte strieľať s širší objektív, aby si naozaj široký-uhol efekt, ale nestačí na vytvorenie významného rozdielu s dlhším teleobjektiv šošovky. Akonáhle budete mať váš fotoaparát nastaviť presne tak, ako chcete, môžete uložiť všetky vaše nastavenia pomocou výberu v prvom Setup menu. Mark II N uloží vaše nastavenia v malej CSD obrázok na koreňovej úrovni karty, ku ktorým potom môžete nahrať na inom fotoaparátu alebo uložiť pre budúce použitie. It's a huge timesaver. Je to obrovský timesaver.


Podobne ako Mark II bufferu bude aj naďalej písať obrázkov na kartu, aj keď ste omylom otvoriť dvere karty. Hore LCD štatút bude blikať a povedať, koľko snímok bolo ponechané na splachovacími z bufferu, ale bude aj naďalej písať bez problémov.

Canon má aj lepší čas potrebný na vymazanie pamäte. V predchádzajúcich testoch, Mark II trvalo takmer minútu jasné celého bufferi po streľbe vznietiť 20 surový + JPEG súborov. S Mark II N a SanDisk Extreme IV CF kartu, to trvalo len asi 22 sekúnd, aby napísal 21 surový + JPEG obrázky. Mark II N i zipsy cez preskúmavania obrázkov na LCD - takmer v reálnom čase, v skutočnosti - veľké zlepšenie oproti Mark II. Vzhľadom k tomu, že Mark II N má rovnaké výborné 21-zóny ohodnocující měřící a 45-bod, autofokus systémy ako Mark II, jeho automatické střelecké módy stále úžasnú prácu na to, expozície len pravdu. Mark II N používa rovnaký nabíjací nikel-metal-hydrid batérie ako jeho predchodcovia. To znamená, že si nebudú musieť kupovať veľa nových batérií, ale tiež znamená, Canon neboli vykonanie novší, dlhšie trvajúce-lítium-iónová alebo lítium-polymérová batéria - ako nikdy končiace-Nikon D2H buniek.

Fotografie som vziať so Canon EOS-1D Mark II súbory sú hladké a ukazujú takmer žiadny hluk pri ISO 100 a ISO 200, dokonca aj ISO 400 a ISO 800 vyzerajú veľmi dobre. Nie sú žiadne znamenie, že sa páskovacie poznačené obrázkov z EOS-1D. Rovnako ako u väčšiny dSLRs však musíte byť opatrní, ne podexponovat obrázkov. Hluk možno vidieť veľmi jasne v obrazoch, ktoré sú príliš ďaleko podexponovaný. . Len aby bolo bezpečné, já radšej přeexponovat moje obrázky asi pol stop privedie expozície nadol pri premene surovej súbor s image-spracovanie softvér.