Canon EOS 1D Mark II - design

Telo design Canon EOS-1D Mark II N je veľmi podobný ako jeho predchodca, sa EOS-1D Mark II. Na 3,4 libry bez objektívu, Mark II N má perfektné váhu pre profesionálne použitie a pohodlne padne do rúk, aj keď to môže byť pre niektoré ťažké. A pevné kamery, je to weatherproofed a zapečatené od vody, prachu a špiny.
Jeden dotyk príjemné je, že guma dverí vzťahujúca porty swing okolo ale nepochádzali off, čo znamená, nebudete strácať nich. Canon i malé, ale významné zlepšenia v záložke správa, že otvára dvere na pamäťovej karte. Každý, kto niekedy střílel s pôvodným EOS-1D v snehu vie, ako ťažko bolo pre zmenu z CompactFlash karty s rukavicami na. Na Mark II N, rovnako ako Mark II, kartu vyčnieva trochu, takže je oveľa jednoduchšie otvoriť.

Ako sa Mark II, Mark II N má integrované druhej rukoväti a spúšte, takže sa môžete obrátiť na fotoaparát 90 stupňov a snímanie fotografií s vertikálnou orientáciu. Ako hlavný rukoväť, vertikálny grip ponúka všetky potrebné ovládacie prvky - príkazový vytáčanie, tlačidlo pre bodov merania expozície blesku a zámku, čo je autoexposure-lock tlačidlo je autofokus pomáhať tlačidlo a autofokus-bod výberové tlačidlo - a je to pohodlné držať.

Střelecké módy vám prostredníctvom cyklu s príkazom vytočiť zahŕňajú program, manuál, priorita clony, priorita uzávierky, a Žiarovka. Ak aktualizujete z pôvodného EOS-1D a použiť na presunutie príkazu telefonické dve kliknutia prejsť od Manuál k Priorita clony, budete hádzať vypnutie, kým si zvyknutá otáčania len jedným kliknutím.
Canon EOS-1D Mark II N je jednou z najviac upraviteľnými fotoaparáty na trhu, 21 užívateľských funkcií a 31 osobných funkcií, ktoré ste zadali prostredníctvom zahrnuté Desktop software. Plán výdavkov na nejaký čas nastavenia fotoaparátu pred začatím streľby. Som vytvoril súbor základných odporúčaní pre Sport Illustrated fotografov, ktorý si môžete pozrieť tu. Vzhľadom k tomu, že táto kamera nevyužíva elektronickej uzávierky, ktoré umožňujú pôvodnom 1D dosiahnuť rýchlosti uzávierky 1 / 16000 sekundy, jej hornej rýchlosť uzávierky je 1 / 8000 sekundy - ešte docela rýchlo. Môžete si vybrať z 40 rôznych úrovní kompresie JPEG bez pripojenia fotoaparátu do počítača. Mark II N najnižším ISO nastavenia je čistý ISO 50, zatiaľ čo jej hornej zostáva nastavenie ISO ISO 3200.
Mnohé z Mark II N je vylepšenia nad Mark II stredu okolo prehrávanie obrazu a širšie, světlejší 2,5-palcový LCD displej. U jedného si môžete nastaviť fotoaparát, aby zväčšujú oblasť sústredené okolo AF bodu pri preskúmavaní zábery, veľká timesaver, kedy budete musieť skontrolovať zameranie. Navyše nemusíte pop do režimu prehrávania sa priblížite, môžete tak urobiť v priebehu Quick Review. Tiež fotoaparátu môžete vrátiť do posledného obrazu vám prezerať počas prehrávania, ako ten posledný ste zastrelila.