Canon EOS 1D Mark III - funkcia

Rovnako ako všetky ostatné fotoaparáty 1D k dnešnému dňu je senzor APS-H-size (28.1x18.7mm), ktorý dáva Mark III a 1.3x ohnisková dĺžka-znásobeného. To znamená, že 50 mm objektív vám zorné pole, ktoré je podobné tomu, ktoré z 65mm objektívu. Ako taký je 1D Mark III je snímač veľkosti pozemkov medzi full-rám senzory, ktoré poskytuje EOS 1Ds Mark II a EOS 5D, ktoré nemajú žiadny efektívny ohnisková dĺžka multiplikačnímu-a-1.5x/1.6x ohnisková dĺžka Multiplikátory nájsť na Takmer všetky ostatné digitálne SLRs na trhu. Kedykoľvek si zapnúť alebo vypnúť fotoaparát, kameru vibruje v IR-cut filter pre potriasa preč všetok prach, ktorý môže mať splatia na to. Ak to nestačí, kamery nájdete častice prachu na senzoru, sprisahania svojich miestach a ukladať dáta tak, aby zahŕňali Digitálne foto Profesionálny softvér dokáže odstrániť prach spoty v postprocessing.
Spracovávať dáta zo senzora, fotoaparát používa dvojicu Canon DIGIC III procesory, čo je prvý dvoch-jádrových procesorov fotoaparát, ktorý som kedy videl. Miesto toho je 12-bit analog-na-digitálnych převodníků nájsť v iných fotoaparáty Canon, Mark III využíva 14-bitové prevodníky, ktoré teoreticky umožňujú väčší tonální gradácie ako ich 12-bit bratov. Specializovaný AF jednotkou disky fotoaparátu 45-bod, autofokus systém, ktorý zahŕňa cez 19-typ bodov. Pre porovnanie, ako EOS 5D a 30D šport iba jeden kríž-typ bodu, zatiaľ čo Canon 16.6-megapixel 1Ds Mark II má iba sedem bodov kríž-typu. Cross-typu AF bodov poskytujú vyššiu úroveň citlivosti ako štandardná body. Body sú voliteľné a užívateľ-groupable, takže môžete-jemné vyladenie AF systém, ako sa vám bude páčiť.
Expozičný merania možnosti sú rovnako sofistikované ako AF systém. Fotoaparát používa 63-zóny cez-o-objektív (TTL) systémom merania, ktorá ponúka full-rám ohodnocující merania, centrum-vážený priemer, a čiastkové a mieste merania. Podľa Canon, čiastočné možnosti použitia stredu 13,5 percenta ráme určiť expozíciu, kým mieste nastavenia používa 3,5 percenta a je možné nastaviť do stredu alebo v spojitosti s AF senzor v prevádzke, alebo si môžete vybrať až osem mieste čítaniach a nechať fotoaparát priemere nich. Canon je v tejto poslednej možnosti "bodov merania." V našich poľných pokusoch sa 1D Mark III priniesol pozoruhodne presných expozícií a bol zriedkavo zmiasť chúlostivé scény, ale farebné 3D Matrix Dávkovacia nájdená v Nikon D2Xs to - so svojimi 1005-pixel senzora a palubný Databáza porovnaní obrazových dát - sotva hrany z 1D Mark III je systém, keď sa jedná o veľmi chúlostivej situácii. Nakoniec, aj keď to môže byť otázkou preferencie na mojej strane, pretože Nikon tendenciu chybu na strane opatrný pri zachovaní vyzdvihnúť detail mierne underexposing v niektorých situáciách, zatiaľ čo Canon bude slúžiť, čo je tradične správnej expozície. Ak máte naozaj strach o zdôrazňuje, keď si môžete aktivovať Mark III Zvýraznite Tónová Priorita vlastné funkcie, ktorá rozširuje hornej časti dynamického rozsahu, aby pomohla udržať zvýraznenie detailov.
Zatiaľ čo väčšina fotografov pravdepodobne bude držať neutrálnej farebnej schémy, 1D Mark III ponúka celú Picture Štýl menu, v ktorom môžete rýchlo nastaviť ostrosť, kontrast, sýtosť a farebný tón zmeniť celkový vzhľad obrázkov vám zachytiť. Okrem šiestich presets, ktorá môže byť upravená každého, ako ste uváženia existujú tri užívateľom definované nastavenia-tak môžete urobiť sami. Medzi presets je monochromatický nastavenia, ktoré obsahuje filter účinky, ktoré sa napodobniť tradičné (žltá, oranžová, červená a zelená) a čierno-bielo-filter zostavy. Okrem filtrov existujú aj tonizujúcich efekty, ako je napríklad sépia, modrá, fialová, alebo zelená. Čierny-a-biela filtračné účinky sú jemné, ale slušná práca približujúci vplyv reálnych filtre. Best of all, môžete pristupovať k Picture Štýl menu od špecializované tlačidlo na funkciu tlačidla, takže ak sa chcete vytvárať rôzne štýly pre rôzne situácie, je to jednoduché prepínanie medzi nimi rýchlo.
Vrátane jednej vyššie uvedenej, Canon 1D Mark III má 57 užívateľských funkcií. Len vyplýva, že Nikon D2Xs má 42. Oba z nich môže byť prispôsobená extenzívne, a že by akékoľvek pristane vlastník buď fotoaparát - alebo takmer žiadne midlevel alebo vyššia digitálne SLR - čítať manuál, aby ste zistili, ako vyladit fotoaparát, aby vyhovoval ich štýle streľby. Ak vlastníte predchádzajúcu 1D radu fotoaparátom, predpokladajte, že počet značiek-špecifických užívateľských funkcií bude rovnaká na 1D Mark III. Niektoré funkcie možno jedno-time nastavenia, ako je ISO rozsah rýchlostí, ktorá vám umožní nastaviť najvyššej a najnižšej k dispozícii ISO z fotoaparátu série L (aka ISO 50) celú cestu až na H (aka ISO 6400) . Kým kamera zobrazuje L a H pre tieto dva extrémy, ktoré sa zobrazujú buď 50 alebo 6400 vo svoje obrazy 'EXIF dáta. Ostatné vlastné funkcie, ako je počet uzávorkovaný zábery (od dvoch do siedmich), alebo prepojenia na mieste merania na zvolenom AF bodu, možno častejšie zmeny. Našťastie Canon skupiny vlastné funkcie na štyri čiastkové aby bolo jednoduchšie nájsť ten, ktorý chcete zmeniť.
Canon oficiálne pristúpilo k živej-view SLR revolúcii s 1D Mark III, ktorý vám umožní rámu obrazu s veľkým 3-palcový LCD na zadnej strane fotoaparátu miesto optického hľadáčika, by sa rozhodnete urobiť. Akonáhle Live View režim je povolený v nastavení menu, všetko čo musíte urobiť, je nastavenie stlačte tlačidlo pre vstup režime Live View. Ak tak urobíte, fotoaparát zámkov zrkadlá hore, a tým prerušenie optického hľadáčika, a tie sú obmedzené na ručné zameranie. Pohodlne, môžete použiť prehrávanie ovláda zoom pre zväčšenie buď 5x alebo 10x na vaše tému, na podporu v manuálna zaostrenie. Canon nestanovujú žiadne prísne limity na to, ako dlho môžete zostať v režime Live View, ale spomenúť, že sa ohrieva čidlo v režime Live View, a s ktorými sa môžete stretnúť teplomer ikona na LCD raz kamera dosiahne určitej teploty . Nikdy som túto ikonu, keď som použil režim Live View, ale ak budete strieľať zvyčajne vo veľmi teplom prostredí (štúdio teplé svetlo, niekto?) Môžete spustiť do nej. Ako sa môže hádať, streľba na vyšších ISO by mala senzor ohřát rýchlejšie ako pri nižších ISO. Canon tiež varuje, že zvýšenie teploty môže viesť k väčšej obrázok hluku.