Canon EOS 1D Mark III  design

Na prvý pohľad sa 1D Mark III nevyzerá, že všetky odlišné od jeho predchodcu, je 1D Mark II N. Stále má zabudovaný-in vertikálny grip, s dvojitým vyhotovenie závierky a ovládacie tlačidlá, takže nemusíte strácať funkčnosť pri zmenou vyrovnať. V skutočnosti, z prednej strany, najviac zjavný rozdiel je v tom, že Mark III má strmší sklon ku kamere na vrchu nongrip stranu a hladší svahu od hranol hrb na oboch stranách. Avšak, aj že je ťažké rozpoznať, ak si nie veľmi dobre oboznámení s oboma fotoaparáty. Otáčajte Mark III okolo, aj keď, a uvidíte, že veci sa zmenili pomerne bit, z veľkej časti vďaka pridania a 3-palcový LCD. To donútilo Canon presunúť niektoré tlačidlá okolo dohnat k tomu, že na LCD sa teraz rozširuje na ľavý okraj fotoaparátu. Menu a Info tlačidiel pohybovať nad obrazovky, zatiaľ čo prehrávania tlačidlo klesne pod to. Vyberte tlačidlo od Mark II N je už zastarané, a to vďaka Mark III je tlačidlo Nastavenie, ktorá je inštalovaná v stredu veľké rolovacie koliesko, podobne ako navigačné bicyklov nájdete na EOS 30D a 5D. Ďalším prvkom, z týchto súrodencov je maličký joystick controller, ktorý sa používa na navigáciu medzi jednotlivými ponukami, okrem iného.
Jedným z problémov, len s Canon 1D a 1Ds rad subjektov, ktoré sú veľké a ťažké. Niektorí fotografi jednoducho nechcú, aby sa zaoberal hmotnosť - asi 3 libry bez objektívu - kým tie s veľmi malou rukou si často sťažujú, že niektoré ovládacie prvky sú mimo dosahu. Po dlhom dni natáčania mojej pravej ruke sa určite cítia strašnej váhu tohto fotoaparátu, ale já som nemal žiadne problémy s dosiahnutím dôležitá tlačidlá, aj keď moje ruky sú na malú stranu pre človeka. Canon sa koná na tlačidlo kompenzácie expozície trochu príliš ďaleko k ľavici, ale pretože veľká rolovacie koliesko zdvojnásobuje ako expozičné kompenzácie v otvore-a okenice-prioritné režimy, nebol problém pre mňa. V prípade, že ste sa obávali, náhodné kompenzácia expozície, viete, že môžete vypnúť veľké kolesá s troj-pásmový off / on / on-sa-vyberte-kolo spínač, ktorý sa dá ľahko manipulovať s palcom. Môj najväčší kontrolu sťažnosti je, že Canon neboli jasne označiť tvrdej tlačidlo pre vyváženie bielej. Fungovanie tlačidlo sa vám meniť vyváženie bielej, keď sú v režime streľby, ale ľahko by bolo označené ako také. I had to consult the manual to find that out. Musel som sa poradit do manuálu, zistíte, že von.
Zatiaľ čo Mark II N použitá kombinácia tlačidlo pre uzávorkování, riadiť režim a ISO, iba combo, že zostáva v Marka III je pre uzávorkování. ISO sťahuje do vlastného tlačidla tesne za sebou spúšť tlačidlo, ktoré som našiel veľmi užitočné a výhodné v porovnaní so starou konfiguráciu. Drive režime sa zdvojnásobil až s AF tlačidla s dvoma rozdelený medzi malé rolovacie koliesko za sebou spúšť a veľké kolesá o fotoaparáte späť. Meranie a bleskové vyrovnanie získať rovnaké zaobchádzanie, ako tomu bolo na Mark II N.
Canon má tiež pridané nové hľadáčik, ktorý uvádza spoločnosť UPS pre zväčšenie 0.76x od 0.72x a zorný uhol na 30 stupňov, od 28.2, a to pri zachovaní rovnakej 20mm oko bod a rovnaký tvrdila 100 percent pokrytie. Stačí povedať, že v hľadáčiku je pekný a svetlý a radosť používať pre ručné zameranie. Ak ste typ, ktorý rád zmeniť svoje zameranie obrazovke, budete radi, že Canon ponúka 11 rôznych typov nepovinných obrazoviek zameraním na 1D Mark III. Rovnako ako jeho predchodca a veľká sestra 1Ds Mark II, Mark III zahŕňa početné gumové tesnenie, aby prach a vlhkosť z fotoaparátu. Na tento nový model je upravené teplej obuvi, ktorá je obklopená vznesené plastov a zaslané mate s gumovým tesnením na nový 580 EX II Speedlite, aby účinne tesnenia jedno z mála miest, ktorá nebola už uzatvorených na 1D Mark II N.